Latvju rakstu zīmju mandala 4.maijā

Laiks sev  jeb Latvju rakstu zīmju mandala mīlestībai un harmonijai, spēkam un veselībai, laimei

Šajā Latvijas svētku dienā vēlos no sirds dalīties ar savu pieredzi un zināšanām par vairākām man tuvām tēmām: latvju raksti, krāsas un simboli, kas apvienosies mandalā.

Mandalas ir daudzām pasaules tautām, tikai ne vienmēr tās sauc par mandalām. Dažkārt tās sauc par rozetēm, apļiem, saules zīmēm utt. Tās visas sākas no centra, kurā ir punkts kā sēkla jaunam sākumam, kas savāc visas uzzīmētās enerģijas kopā un harmonizē. Centram apkārt ir aplis, kvadrāts vai kāda cita forma.

Praktiskajā pieredzē esmu pārliecinājusies, ka mandalu zīmēšana, gleznošana, veidošana un citāda veida radīšana ir brīnišķīgs veids, kā atslābināt prātu no trauksmainām domām un ļaut ķermenim atpūsties, kā iemācīties koncentrēties un iegūt harmoniju pat vissaspringtākajā dzīves posmā. Mandalas var zīmēt un radīt ikviens, kam vien ir vēlēšanās ieklausīties sevī un izjust to, kā roka bez domāšanas velk līniju pēc līnijas, izvēlas krāsu pēc krāsas, un šķiet neticami, ka izveidojusies mandala, kas ir īpašā – Jūsējā.

Latviešu tradicionālās kultūras mantojumā ir unikāla jostu, cimdu, zeķu, villaiņu, koka un metāla u.c. seno vērtību krātuve ar latvju rakstu zīmju un krāsu salikumiem. Katrai latvju rakstu zīmei ir sava simboliskā nozīme. Katram cilvēkam ir latvju rakstu zīmes, kas visvairāk patīk un pat dod spēku.

Jums būs iespēja:

  • uzzināt par mandalu zīmēšanas pamatprincipiem;
  • īsumā iepazīt latvju rakstu zīmju simbolisko nozīmi un meklēt savus īpašos simbolus;
  • attīstīt radošas spējas, radot savu īpašo latvju rakstu zīmju mandalu mīlestībai, harmonijai, spēkam, veselībai vai laimei.

Mandalu zīmēšana un radīšana ir mana sirdslieta un palīgs jau daudzus gadus, tāpat kā latvju raksti, krāsu spēles un iedziļināšanās krāsu valodā. Šīs prasmes esmu jau daudzus gadus ar prieku nodevusi tālāk dažāda vecuma un dzimuma cilvēkiem. Šoreiz piedāvāju arī Jums to izmēģināt.

Dalībnieki: Laipni gaidīts būs ikviens, kurš vēlas radīt savu latvju rakstu zīmju mandalu. Nav nepieciešamas nekādas priekšzināšanas. Dalībnieku skaits ierobežots.

Laiks: ceturtdien, 2017.gada 4.maijā no plkst.12-14:30.

Vieta: Rīgā, Mā telpa, Miera iela 15, korp.3, 2.stāvā

Maksa par grupu (cenā iekļautas materiālu izmaksas): īpašais svētku piedāvājums 10 EUR.

Ja vēlaties veltīt laiku sev un pavadīt to radošā vidē, lūdzu, rakstiet: dvisnola@lu.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu un telefona numuru, lai varam sazināties.

Grupas vadītāja Dace Visnola. Mans viens no lielākajiem profesionālajiem darbiem saistīts ar latviešu tradicionālo kultūru (latviešu tautas tērpiem, latvju rakstiem, folkloru) un to apguvi mākslas izglītībā. Šobrīd esmu arī sertificēta mākslas terapeite, mākslas skolotāja, māksliniece, lektore, mentore un radošu semināru vadītāja dažāda vecuma cilvēkiem. Līdz ar to vadu arī seminārus un grupas par mandalām, labirintiem, simboliem un citām kultūrvēsturiskām tēmām, kā arī personības izaugsmes, atbalsta un mākslas terapijas grupas.

Advertisements

About visnola

art therapist, lecturer of creative seminars etc.
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s